Aanpassing omleiding vanwege asfalteren Zonzeelseweg en Zoutendijk
Vanaf maandag 13 oktober is er een gewijzigde omleiding voor verkeer dat vanaf de Wagenbergse rotonde naar Lage Zwaluwe rijdt. De huidige omleiding gaat deels via de Zonzeelseweg. Dit is vanaf maandag niet meer mogelijk. De aangepaste route wordt met borden aangegeven.
Verkeer naar Lage Zwaluwe:
Het verkeer rijdt even voorbij de rotonde de ventweg (Eerste Weg) rechts langs de N285 op. Wie de afslag mist kan ook via de Driehoefijzerrotonde (afslag Zevenbergen) rechtsaf de Eerste Weg op.
Het verkeer rijdt dan vervolgens via de 3e Honderdroedeweg de Zwaluwse Pootweg op en rijdt vervolgens via de huidige omleiding via Blauwe Sluis naar Lage Zwaluwe. Direct bij de stoplichten afslaan van de N-285 naar de 3e Honderdroedeweg is niet toegestaan.
Verkeer vanuit Lage Zwaluwe
Wie vanuit Lage Zwaluwe richting Wagenberg of Zevenbergen wil, volgt de borden langs Blauwe Sluis, Zwaluwse Pootweg en de 3e Honderdroedeweg. Deze komt uit op de N285. Automobilisten kunnen dan bij het verkeerslicht direct linksaf of rechtsaf de N285 op. Dit is vanuit de 3e Honderdroedeweg wel toegestaan. Het advies is om voor deze route zo min mogelijk de parallelweg te gebruiken. Dan zijn er zo min mogelijk tegenliggers.
Voor verkeer richting Made is de Amerweg een goed alternatief vanuit Lage Zwaluwe.
Openbaar Vervoer
Er is ook een wijziging voor het busvervoer van Arriva. Om Hooge Zwaluwe van openbaar vervoer te blijven voorzien, rijdt er een pendelbus tussen de bushalte bij de Wagenbergse rotonde en Hooge Zwaluwe. Deze sluit aan op de reguliere busverbinding.
Aanleiding
De aanleiding van deze wijzigingen is het aanbrengen van een nieuwe asfaltlaag en de versteviging van de bermen met beton op de Zonzeelseweg en de Zoutendijk. Als het weer meewerkt gaan de werkzaamheden zo’n 6 weken duren.