Slotbijeenkomst Amer Atelier op woensdag 26 november

De gemeente Geertruidenberg houdt op woensdag 26 november de slotbijeenkomst van het Amer Atelier in Fort Sint Gertrudis (Haven 54, Geertruidenberg). Tijdens deze bijeenkomsten worden de resultaten van het gezamenlijke traject gepresenteerd, waarin inwoners en energiebedrijven samen hebben gewerkt aan een toekomstvisie voor het Amergebied: de Amervisie.

Wat vooraf ging

De afgelopen weken is de gemeente Geertruidenberg in het Amer Atelier met een groep inwoners en energiebedrijven in gesprek gegaan over de toekomst van het Amergebied. Er zijn ideeën verzameld over hoe het gebied eruit zou kunnen zien en welke belangen en wensen op het gebied van leefbaarheid, natuur, economie en recreatie daarin meegewogen moeten worden. Het doel is om ruimte te bieden aan nieuwe energie-infrastructuur én tegelijkertijd te zorgen voor een aantrekkelijke, duurzame en toekomstbestendige leefomgeving.

Hoe ziet de slotbijeenkomst eruit?

Tijdens de slotbijeenkomst laat de gemeente Geertruidenberg samen met de inwoners die actief hebben deelgenomen aan het Amer Atelier de uitkomsten van de sessies zien. De inzichten, ideeën en ervaringen uit het proces worden gedeeld. Ook inwoners van de gemeente Drimmelen zijn van harte welkom. 

Er wordt twee keer dezelfde presentatie gegeven, zodat u kunt kiezen welk tijdstip u het beste uitkomst. U krijgt de gelegenheid om te reageren op de ideeën en uw eigen inzichten te delen. Daarnaast licht de gemeente Geertruidenberg toe hoe het vervolgproces eruitziet. Zo neemt de gemeenteraad in het eerste kwartaal van 2026 een beslissing over de Amervisie, die voor de gemeente als basis dient voor toekomstige ontwikkelingen in het Amergebied.

Programma

17.00 uur: start inloop presentatie 1
17:30 uur: presentatie 1
19.00 uur: start inloop presentatie 2
19:30 uur: presentatie 2
21.00 uur: einde bijeenkomst

Let op: Tijdens de presentaties gaan de deuren even dicht, zodat iedereen ongestoord kan luisteren. U bent van harte welkom om binnen te lopen tijdens de inloopmomenten om 17.00 uur en 19.00 uur. 

Aanmelden is niet verplicht, maar wel fijn. Zo weet de gemeente Geertruidenberg hoeveel mensen ze kunnen verwachten. Aanmelden kan via  de website www.geertruidenberg.nl/amervisie 

Amer Atelier bijeenkomst 27 augustus
Fotobijschrift: Amer Atelier bijeenkomst 27 augustus 2025